Foukané izolace jsou vhodná jak pro starší domky, rekonstruované objekty i novostavby 

Foukané izolace jsou použitelné jak na zateplení při kompletní rekonstrukci, tak i pro zaizolování stávajících objektů. Je vynikající pro novostavby, zvláště konstruované v nízkoenergetickém a pasivním standardu. U starších rodinných domků má veliký přínos v podobě okamžitého zlepšení tepelného komfortu stavby a úspory za vytápění.

Proč dělat foukanou izolaci?

 • Velká většina starších rodinných domků nemá ve stropní dutině vůbec žádnou izolaci, přičemž neizolovaným stropem odchází všechno teplo pryč, daleko víc než cihlovou zdí nebo netěsnícími okny.
 • Zateplením starého stropu foukanou izolací se dá ušetřit více jak 30% tepla.
 • Foukaná tepelná izolace má výborné izolačně tepelné vlastnosti a perfektně vyplní dutiny mezi stropem a horní podlahou.
 • Foukané izolace vychází nejlevněji v porovnání se zateplením fasády, nebo výměnou oken a dveří, přitom úspora na vytápění je podstatně vyšší.
 • Stropní dutiny u starých domů mají obecně tloušťku 15 – 25 cm, když se naplní foukanou izolací je to již dostatečně silná tepelná vrstva.
 • Použité minerální izolace jsou nenasákavé a po natlakování již téměř nesesedají, nejsou vyrobeny na chemické bázi takže v případě požáru domu nehrozí toxické výpary.
 • Foukaná izolace je i výborná akustická zvuková izolace.
 • Foukaná izolace se dá aplikovat celoročně – i v zimním období.
 • Realizace prací během jednoho dne.
 • Podle zkušeností od zákazníků zateplení stropu foukanou izolací udrží u starého rodinného domu se stropní dutinou, teplotu v místnosti v zimě ráno o cca 4-5 °C vyšší, takže přestávají topit již navečer.

Při izolování stropních konstrukcí, podlah a vnějších stěn objektu můžete ušetřit až desítky procent z nákladů na vytápění v porovnání s nezaizolovanými nebo pouze částečně izolovanými objekty. V současnosti, kdy ceny všech energií pomalu rostou, je to velká výhoda.

 

Proč foukané tepelné izolace od nás

S foukanou tepelnou izolací máme bohaté zkušenosti a jsme schopni jí zajistit v maximální kvalitě. Naše strojní vybavení dokáže pracovat se suchou i mokrou technologií. Vlastníme též technické, akustické, hygienické či požární certifikáty, dokládající špičkovou kvalitu izolace. Ta je také stoprocentně bezpečná a rozhodně splní i vaše specifické nároky a požadavky. Kontaktujte nás a přesvědčte se o kvalitě námi poskytovaných služeb.


Foukané izolace jsou velká finanční úspora 

Dokonale zaizolované prostory k bydlení jsou dnes samozřejmostí. Rádi byste ušetřili peníze za vytápění? Chcete se doma cítit opravdu komfortně? Potom musíte mít kvalitní foukanou izolaci, která vám v příštích letech ušetří velké peníze.

 

Jaké jsou hlavní výhody foukané izolace

Foukaná tepelná izolace se běžně provádí minerální vlnou. Aplikace je rychlá a nevzniká při ní žádný odpad. Nevyžaduje ani dodatečné stavební úpravy. Samotná izolace je žáruvzdorná a vysoce odolná proti stárnutí. Nenapadají ji hlodavci ani jiní škůdci, dobře odolává hnilobě a plísni. Lze ji použít i v jinak obtížně dostupných prostorách. Minerální izolace působí proti teplu i hluku. 

Provádíme foukané izolace na míru konkrétním požadavkům klientů. Mezi naše zákazníky patří majitelé novostaveb i starších objektů, kteří se rozhodnou pro rekonstrukci. Izolace se standardně realizuje u zděných staveb i dřevostaveb. Při rekonstrukcích se aplikuje na panelové a starší činžovní domy. Hodí se pro šikmé a ploché střechy, půdní prostory, různé dutiny nebo pro zděné příčky.

 

Foukané izolace chrání před chladem a hlukem

Za tuhé zimy budete jistě rádi, že je vaše domácnost dokonale zaizolovaná a že můžete trávit čas doma v teple. V létě naopak oceníte přednosti foukané izolace, protože do domácnosti nevpustí zbytečně mnoho tepla. Použitím foukané izolace také minimalizujete hlučnost z okolí. Ať už bydlíte blízko dálnice nebo u vlakového nádraží, nebude vám hluk vadit.

Bez foukané izolace od nás se vaše domácnost proto rozhodně neobejde. Realizovali jsme již stovky zakázek různé náročnosti. O konkrétní reference se s vámi rádi podělíme.

Kontaktní údaje

Zbyněk Trunečka
Lidická 1033/6, 789 01 Zábřeh
IČ: 74883321

Provozní doba
Pondělí – Pátek: 9:00 – 18:00

Kontaktní formulář

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.