Foukané tepelné izolace mají spoustu předností

Do oblasti stavebnictví neustále pronikají nějaké novinky, které stavební firmy postupně zavádějí do praxe. Dnes již tradiční záležitostí jsou takzvané foukané izolace, využívající se pro zateplování staveb rozmanitého charakteru. Tato izolace postupně nahrazuje tradiční materiály, jelikož je výhodná v mnoha ohledech.  

 

Druhy foukané izolace

Ještě než se rozhodnete, zda chcete na svém domě foukanou izolaci či nikoliv, měli byste si o ní něco málo zjistit. Foukané izolace jsou dostupné v několika typech – můžeme se setkat s pojmy jako celulózová izolace nebo minerální izolace. Tyto způsoby izolace provádíme i v naší firmě. Každý z nich má nějaké výhody a nevýhody.

S rozhodnutím, jaká z těchto izolací je ideální pro vaše potřeby, vám rádi poradíme. Nespoléhejte tak pouze na své laické znalosti, ale vždy se raději obraťte na odborníky.

 

Hlavní výhody foukané izolace

Foukanou izolací hravě zateplíte i místa, do kterých se běžně nedostanete. V porovnání s tradičními izolačními materiály je toto velkým benefitem. Izolaci není nutné složitě řezat, jelikož její malé částečky proniknou téměř kamkoliv. Obecně je foukaná izolace levnější než běžné izolační materiály. Má velmi všestranné využití, protože s ní můžete pracovat jak v interiéru, tak i v exteriéru. Nesmíme zapomenout zmínit také její velkou mechanickou odolnost a s ní související dlouhou životnost.

 

Na co si dát pozor

Pokud se pro foukanou izolaci rozhodnete, určitě zaizolování stavby svěřte do rukou odborníkům. Foukaná tepelná izolace nemá jen samé přednosti. Její nevýhody však souvisejí se špatnou aplikací. Může si pak například sesednout – aby se tomu zabránilo, je nutné použít správnou objemovou hmotnost.

Druhým problémem může být kondenzace vodních par. I tomuto nežádoucí jevu ale zkušená firma dokáže snadno zabránit. Foukané izolace se proto určitě nemusíte bát. Pouze nepodceňte výběr dodavatele. Pak by se měla celá realizace obejít bez komplikací.