Minerální izolace pro starší domy i novostavby

Napadlo vás někdy, proč je minerální izolace stále více populární v očích veřejnosti a jaké jsou její praktické výhody? Víte vůbec, v čem tkví tajemství minerální izolace? Pokud na tyto otázky neznáte odpověď, rádi vám objasníme, proč klienti stále více touží po této formě izolace a upřednostňují ji před ostatními způsoby zateplení.


Minerální izolace znamená prodyšnost

Často lidé pro minerální izolaci používají termín prodyšnost. Ta je totiž jednou z hlavních výhod této izolace. Svým způsobem by se dalo hovořit o tom, že minerální izolace jednoduše “dýchá”. Systém této izolace by se dal přirovnat například k sušení prádla. Na vašem domácím topení vám prádlo uschne rychleji v případě, kdy ho rozložíte. Pokud na sebe položíte více vrstev mokrého prádla, proces schnutí výrazně oddálíte. Stejným způsobem to funguje všude tam, kde je vlhko a to například v koupelně po sprše, po dešti nebo na šikmé střeše, tedy všude, kde se nenachází vzduch ani topení a vlhkost nemá kudy odejít. Minerální izolace funguje de facto jako vzduch a tudíž tímto způsobem propouští vlhkost stejně tak, jako kdyby protékala voda skrze proutěný košík.


Minerální izolace zateplí každý dům

Ať již disponujete starším domem či novostavbou vězte, že minerální izolace je vhodná pro jakýkoliv typ stavby. S touto izolací dokonce jednoduše zateplíte i stropy, podlahu, stěny, příčky či podhledy. Díky tomu, že se minerální izolace vždy aplikuje za sucha a to za pomoci speciálního stroje, foukání umožní, že izolace pronikne i do těch nejmenších dutin. Jakékoliv hůře dostupné místo není s touto izolací problém zateplit. A co víc, u foukané izolace nevzniká naprosto žádný odpad, tudíž se vaše stavební práce nikterak neprodraží o odklizení sutin. Své vlastnosti navíc izolace nezmění díky tomu, že její minerální vlákno je stále stabilní i při teplotě 600 °C.